Тотнъм започна участието си в груповата фаза на Лига Европа с категорична победа с 3:0 при домакинството на ЛАСК Линц. Двата отбора са от група J, където е и българският Лудогорец. Разградчани отстъпиха с 1:2 пред Антверпен у дома.

Хари Кейн, Юго Лорис и Тоби Алдервейрелд изобщо не се появиха в игра, а Хюн-мин Сон бе оставен на резервната скамейка и влезе през второто полувреме.

Тотнъм поведе с 1:0 в 18-ата минута, когато Бен Дейвис с хубав извеждащ пас намери Карлос Винисиус, а той веднага комбинира с Лукас Моура, който бе сам срещу Шлагер и не пропусна да вкара. В 27-ата минута резултатът стана 2:0, след като към Ерик Ламела намери Гарет Бейл, който се опита да подадено, но в опита да пресече пасаАндрес Андраде си отбеляза автогол.

Тотнъм отбеляза трети гол в 84-ата минута. Дохърт подаде към Винисиус, който с глава свали топката към Хюн-мин Сон, а той не пропусна да прати топката в мрежата на Шлагер.

Другата седмица Тотнъм гостува на Антверпен, а ЛАСК Линц е домакин на Лудогорец - на 29 октомври.