Тотнъм приключи участието си на Интернешънъл Чемпиънс Къп с победа с 1:0 над Милан. Мачът се игра пред 31 265 зрители в Минеаполис (щат Минесота).

Маурисио Почетино още не може да ползва деветимата участници от финалните срещи на Мондиал 2018 и редица контузени играчи. Затова даде шанс да доста младоци, които записаха обещаващо представяне. Кристиан Ериксен и Сон Хьон Мин играха за първи път след края на световното първенство.

„Шпорите“ добре се отбраняваха през първата част, а удар с глава на Патрик Кутроне, спасен от Михел Ворм, беше най-чистото положение пред двете врати през първото полувреме.

Само минута след почивката Жорж-Кевин Нкуду пресече подаване на Милан, проби към наказателното поле и стреля точно под напречната греда на вратата на Пепе Рейна. Малко след това резервният вратар на Тотнъм Пауло Гасанига направи две спасявания, но „росонерите“ рядко застрашаваха вратата му до края на мача.