Тотнъм записа много важна победа в битката за челните места в Англия. "Шпорите" се наложиха с 2:0 като гост на Астън Вила в отложен мач от 18-ия кръг. Попаденията бяха дело на Винисиус и Хари Кейн. Успехът бе важен за лондончани, които през седмицата отпаднаха сензационно от Динамо (Загреб) в Лига Европа.

В 29-ата минута Лукаш подаде по конец на Винисиус, който имаше лесна задача да плъзне топката в празната врата за 0:1. В 67-ата минута реферът отсъди дузпа, а от бялата точка Хари Кейн не сгреши у удвои резултата.

В края домакините можеха да намалят след като Рос Баркли се включи добре в наказателното поле и овладя, но ударът му беше блокиран от защитник, който се хвърли и изби.

Тимът на Жозе Моуриньо зае 6-ата позиция с 48-точки. Астън Вила пък е на 10-ата позиция с 41 пункта.