Тотнъм вече е на трето място във Висшата лига, след като наделяха като гости над Норич с 3:0. "Шпорите" изпревариха по голова разлика Арсенал, които записаха равен 0:0 срещу Саутхемптън и се свлече до четвъртото място.

Срещата започна отлично за Тотнъм и още във втората минута Деле Али откри от близко разстояние, добавяйки след разбъркване. Те продължиха да владеят играта като получиха право на дузпа в 30-ата минута, която Хари Кейн реализира.

Английският национал добави второ попадение към сметката си, негово 18-о за сезона, с което оформи крайното 3:0 в 90-ата минута, когато се възползва от пас на Басонг, проби в наказателното поле и стреля от точката за дузпа.

По този начин "шпорите" събраха 45 точки и заеха третата позиция - на 2 точки от втория Манчестър Сити ни на пет точки зад лидера Лестър.