Тотнъм спечели гостуването си на Саутхемптън с 2:0 в мач от 17-ия кръг на английската Висша лига. С днешния успех "шпорите" прекъснаха негативната си серия от три поредни мача без успех в местния шампионат.

Хари Кейн отбеляза дежурният си гол в 40-та минута, а три по-късно Деле Али гарантира победата за тима на Маурисио Почетино.

Така след 17 изиграни мача Тотнъм събра актив от 29 точки, колкото има и Манчестър Юнайтед. Лондончани обаче са на четвъртото място.

В друг мач от кръга Кристъл Палас се наложи над Стоук Сити с 2:1 на "Британия Стейдиъм". Уикъм от дупза откри в полза на гостите в края на първата част. Също от дузпа Къркич изравни в 76-ата. Две минути преди края на двубоя Лий Чунг-Йонг донесе успеха за гостите.

"Грънчарите" са 11-ти с 23 точки, а "орлите" заемат 6-то място с 29.

Борнемут продължава с впечатляващото си представяне. Новакът в английския елит постигна трета поредна победа в шампионата, побеждавайки Уест Бромич с 2:1 на "Дъ Хоутърнс". Смит изведе гостите напред в резултата в 52-ата минута. В 79-ата Макоули изравни, но в 87-ата Даниелс от дузпа донесе трите точки за Борнемут.

"Черешките" се намират на 14-та позиция с актив от 19 точки. УБА е 13-ти с 20 пункта.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 17 КРЪГ
19.12.15
17:00 ч.
Уест Бромич – Борнемут 1:2
0:1 Адам Смит (52), 1:1 Гарет Маколи (79), 1:2 Чарли Даниелс (87-дузпа)
19.12.15
17:00 ч.
Сток Сити – Кристъл Палас 1:2
0:1 Конър Уикъм (45+2-дузпа), 1:1 Боян Къркич (76-дузпа), 1:2 Ли Чун Йон (88)
19.12.15
17:00 ч.
Евертън – Лестър 2:3
0:1 Рияд Марез (27-дузпа), 1:1 Ромелу Лукаку (32), 1:2 Рияд Марез (65-дузпа), 1:3 Шинджи Оказаки (69), 2:3 Кевин Миралас (89)
19.12.15
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Норич 1:2
0:1 Камерън Джеръм (38), 0:2 Александър Тетей (54), 1:2 Антони Марсиал (66)
19.12.15
17:00 ч.
Челси – Съндърланд 3:1
1:0 Бранислав Иванович (5), 2:0 Педро (13), 3:0 Оскар (50-дузпа), 3:1 Фабио Борини (53)
Арсенал – Манчестър Сити (Диема Спорт)
Баланс: 160 мача, 82 победи за Арсенал, 40 равенства, 38 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.