В директен спор за последното място в Шампионската лига Тотнъм победи като гост с 1:0 Манчестър Сити. Така "шпорите" са твърдо на четвъртата позиция във Висшата лига с аванс от 4 точки пред "гражданите" кръг преди края на шампионата в Англия и със сигурност за първи път в историята си ще участват в най-комерсиалния клубен турнир, за където по-рано участие си осигуриха Челси, Манчестър Юнайтед и Арсенал.

Ценното попадение за Тотнъм при гостуването на "Сити ъф Манчестър" реализира Питър Крауч с глава в 82-ата минута. Двубоят бе отложен мач от 29-ия кръг на Висшата лига. В срещата участие не взе контузеният български национал Мартин Петров.

В друг отложен двубой от Висшата лига Сток Сити победи с 1:0 като гост Фулъм. Попадението в мрежата на финалиста в Лига Европа реализира Матю Етерингтън в 83-ата минута. /БЛИЦ