За първи път тото мафиотът Анте Сапина призна, че е спечелил 150 000 евро от мача Базел – ЦСКА (1:3) в Лига Европа през миналия сезон, след като е подкупил с между 30 000 и 40 000 евро главният съдия на срещата Олег Ориехов, съобщава немският вестник “Die Welt”. Сапина е дал парите на рефера по време на среща в ресторант в Киев.

“Той трябваше да се погрижи през второто полувреме да има два гола. Това стана, а печалбата ми бе 150 000 евро”, заявил 24-годишният хърватски тото мафиот пред съда в Бохум.

Срещата от груповата фаза на Лига Европа между Базел и ЦСКА се игра на 5 ноември 2009 година, когато швейцарският тим водеше с 2:0 до почивката, а през втората част бяха отбелязани нови две попадения – на Тодор Янчев за 2:1 и Александър Фрай за крайното 3:1.

Украинският рефер Олег Ориехов вече получи доживотна забрана от УЕФА да ръководи мачове. /БЛИЦ