Ал Сад спечели Купата на емира а Катар, след като победи Ал Араби с 2:1 в първия мач, игран на новооткрития стадион „Ал Раян“. Срещата се игра на националния празник на емирството. Не това обаче е най-впечатляващото.

На трибуните на чисто новото съоръжение присъстваха 20 000 зрители, което е 50% от капацитета. Така бяха спазени мерките за безопасност, наложени заради пандемията от COVID-19.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

Именно заради коронавируса всички зрители се наредиха на опашка, за да преминат през бърз тест преди началото на мача. Нито един не беше допуснат до вътрешността на стадиона без да е преминал през процедурата и да е дал отрицателен резултат.

Ал Сад, който е воден от бившия испански национал Шави, откри резултата още в четвъртата минута с попадение на Багдад Бунеджа. В 25-ата Ал Араби изравни чрез Арон Гунарсон. Малко преди почивката Бунеджа вкара втория си гол в мача и донесе Купата на емира на тима си.