След седемгодишно прекъсване български футболист игра в мач от Бундеслигата. Това стана при победата на Вердер с 2:0 над Аугсбург. 20-годишният дефанзивен халф Илия Груев дебютира за тима от Бремен в германския футболен елит.

Синът на бившия национал Илия Груев-старши се появи на терена в добавеното време на мача, когато замени американеца Джошуа Сарджент.

Последният българин с изява в Бундеслигата беше Тодор Неделев, който на 26 април 2014 г. игра за Майнц при победата с 2:0 над Нюрнберг.

Теодор Гебре Селасие откри резултата в 84-ата минута след центриране на Феликс Агу. Три минути по-късно Агу удвои след асистенция на Романо Шмид и подпечата победата на домакините.

С този успех Вердер събра актив от 18 точки и излезе на 12-о място в класирането. Аугсбург е 11-и с 19 пункта.