Вратарят на Хувентуд Ескасусеня Минор Алварес се превърна в герой за тима си в полуфиналния реванш от плейофите за първенството Клаусура на костариканската втора дивизия.

В края на първото полувреме домакините Консултантс Десампарадос откриват резултата чрез Алехандро Руис, а пет минути преди края на редовното време Алварес изравнява с гол от фаул.

По този начин общият резултат от двата мача става 2:2. Нови попадения не падат и се стига до изпълнение на дузпи. Там геройството на вратаря на Хувентуд Ескасусеня продължава, тъй като спасява две дузпи за крайната победа тима с 4:1.

Интересното е, че през този сезон Минор Алварес вече има четири гола, като три от тях са вкарани от дузпа. Едната от тях реализира в първия мач срещу Консултантс Десампарадос. Преди това вратарят имаше само едно реализирано попадение в кариерата си.