Аталанта продължава да впечатлява с отличното си представяне този сезон. В един от малкото мачове от Серия "А", които не бяха отложени заради коронавируса, футболистите на Джан Пиеро Гасперини разбиха с убедителното 7:2 като гост Лече. Срещата беше от 26-ия кръг, а след изразителния успех Аталанта е на четвъртото място в класирането с 48 точки, на 6 зад Интер. Лече пък е 16-ти с 25.

Резултатът на мача в Лече беше 2:2 на почивката, но през втората част гостите реализираха още пет попадения във вратата на домакините.

С автогол на Джулио Донати и гол на Дуван Запата "бергамаските" стигнаха до аванс от 2:0. До края на първото полувреме обаче Донати изкупи вината си, отбелязвайки в правилната врата, а точен за Лече беше и Рикардо Сапонара - 2:2.

През втората част момчетата на Гасперини се забавляваха. Запата отбеляза нови два гола, за да оформи хеттрика си, а точни бяха още Йосип Иличич, Люис Муриел и Руслан Малиновски.