Турският представител Трабзонспор подели на свой терен точките с френският шампион Лил след 1:1 помежду им в среща от втория кръг на Група “B” в Шампионската лига.

Двата тима бяха постихнали победи в първия кръг и се надяваха на нов успех, който да ги изкачи на върха в групата. „Кучетата” първи стигнаха до гол, след като в 30-ата минута Муса Соу бе изведен чудесно от свой съотборник и с точен удар от малък ъгъл вкара за 1:0. Френският шампион обаче не успя да удържи аванса си. В 75-ата минута Матийо Дебюши игра с ръка в наказателното поле на своя тим и Густаво Колман реализира отсъдената дузпа за 1:1. До края на мача не се случи нищо интересно и така се стигна до подялба на точките.

Така Транзонспор излезе начело в класирането с 4 точки, пред Интер с 3. Лил е с 2 на трета позиция, а на четвърто място е ЦСКА (Москва) с 1 точка.

0:1 Муса Соу (30), 1:1 Колман (65-дузпа)

Трабзонспор: 29.Толга Зенгин-к, 28.Ондрей Челюстка, 23.Гирай Качар, 6.Аркадиуш Гловацки, 5.Марек Чех (82-Сапара), 20.Густаво Колман, 15.Дидие Зокора, 30.Серкан Балчъ , 9.Халил Алтънтоп (90-Брожек), 25.Аланзиньо (66-Мирзейевски), 12.Пауло Енрике

Лил: 1.Микаел Ландро, 2.Матийо Дебюши, 14.Давид Розенал , 25.Марко Баша, 18.Франк Бериа , 4.Флоран Балмон, 24.Рио Мавуба-к, 17.Беноа Педрети, 10.Еден Азар, 8.Муса Соу, 26.Джо Коул (76-Обраняк)