Трабзонспор победи с 3:1 Фенербахче на финала за Купата на Турция. Така воденият от Шенол Гюнеш тим извоюва трофея за осми път в клубната си история. Сблъсъкът се игра на стадиона в Шанлъурфа, Югоизточна Турция.

Първото полувреме завърши без голове, а в 55-ата минута капитанът на Фенербахче Алекс изведе тима си напред в резултата.

Последваха силни минути за тима от турското Черноморие и избраниците на Шенол Гюнеш заслужено стигнаха до успеха. Първо в 66-ата минута Умут Булут изравни, в 80-ата Енгин Байтар направи 2:1, а в 90-ата Густаво Колман оформи крайното 3:1.

Така Трабзонспор се изравни на второ място по спечелени Купи на Турция с отбора на Бешикташ, като и двата отбора имат по 8. Рекордьор по трофеи е Галатсарай с 14. /БЛИЦ