Българският нападател Трайо Грозев вкара четири гола за малтийския Луксол-Сейнт Андрюс, който разби с 8:3 Лия Атлетик в среща от първенството на Дивизия 1, второто ниво на футбола на острова. Грозев, който е бивш нападател на Несебър и Нефтохимик, вкара второто и третото попадение за своя отбор преди почивката, както и 6-ия и 7-ия гол. Още един българин се разписа за Луксол - Румен Кереков, който откри резултата в 16-ата минута.

Луксол-Сейнт Андрюс е на 6-а позиция в класирането с 24 точки, само на 4 от лидера и основен фаворит за промоция в Премиер дивизията Нашар. В Елитната лига на Гозо - Керчем Аякс, се наложи с 2:0 над Шаукия Тайгърс, а двамата българи Стойко Сакалиев и Петър Кюмюрджиев отново бяха сред най-добрите на терена. Керчем има 23 точки на 2-ата позиция, на 6 от лидера Надур Йънгстърс. Заради лошо време мачовете в Премиер-лигата на Малта през този уикенд бяха отложени./БЛИЦ