В сблъсъка на тимовете от австрийската Първа лига определено този на Адмира превъзхождаше и още в 11-ата минута откри резултата в своя полза след гол на Фрийзенбихлер. “Виолетовите” обаче не се предадоха така лесно и успяха да стигнат до изравнително попадение за 1:1 чрез Корсос в 64-ата минута.

В заключителните минути на срещата публиката на “Франц Хор Щадион” остана разочарована, след като Пусич вкара за 2:1, а крайното 3:2 за Тренквалдер Адмира оформи с втория си гол Фрийзенбихлер от дузпа в 82-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Линднер срещу Ханикел.

Другият финалист в турнира ще бъде определен в днешното виенското дерби между лидера в Първа лига ФК Магна и рекордьорът по спечелени купи на Австрия с 26 на сметката си Аустрия Виена. /БЛИЦ