Мениджърът на Кристъл Палас Оливер Гласнер иска да си тръгне от клуба с трофей. Австриецът има възможност да изведе тази вечер лондончани до триумф в Лигата на конференциите. Финалът срещу Райо Валекано е в Лайпциг и стартира в 22 часа.
"Щях да се чувствам напълно провален, ако отборът беше отпаднал, след като обявих, че напускам. Тогава казах на футболисти, че не е нужно да играят за мениджъра. Те винаги трябва да играят за себе си, за отбора, за феновете, но и за клуба. Ако спечелим трофея, всички играчи, които остават тук в клуба, ще имат полза от това. Феновете ще бъдат изключително щастливи, защото ще има европейски футбол и догодина. Това би било перфектен край за кариерата ми в Палас. Когато гледаш филм, когато четеш книга, винаги се надяваш, че има щастлив край. Да завършим това повече от двегодишно пътешествие с още един трофей, с първия европейски трофей в историята на Кристъл Палас, би било наистина невероятно", заяви пред официалния сайт на УЕФА 51-годшният Гласнер, който напуска „орлите“ веднага след финала тази вечер.