Севиля победи Осасуна с 2:1 в мач от 10 кръг на Примера дивисион и се доближи до местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Тимът на Унай Емери направи равенства в предишните си два мача – срещу Валядолид и Слован (Либерец), но сега записа трета поредна домакинска победа и излезе девети в класирането.

Осасуна записа трета загуба в последните си пет мача и остана на предпоследното място в испанския елит. Тимът от Памплона игра повече от едно полувреме с човек по-малко заради червения картон на Дамиа в 35-ата минута

Иван Ракитич даде аванс на Севиля в 55-ата минута с диагонален удар, а 20 минути по-късно Хайро удвои с удар от наказателното поле. Три минути преди края Ориол Риера вкара с глава за Осасуна.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 10 КРЪГ
25.10.13
22:00 ч.
Райо Валекано – Валядолид 0:3
0:1 Патрик Еберт (31), 0:2 Хави Гуера (39), 0:3 Даниел Ларсон (48)
26.10.13
17:00 ч.
Малага – Селта 0:5
0:1 Алекс Лопес (6), 0:2 Аугусто Матиас Фернандес (23), 0:3 Алекс Лопес (64), 0:4 Нолито (73), 0:5 Карлес (81)
26.10.13
19:00 ч.
Барселона – Реал (Мадрид) 2:1
1:0 Неймар Санчес (19), 2:0 Алексис Санчес (78), 2:1 Хесе Родригес (90)
Леванте – Еспаньол 3:0
1:0 Набил Ел Жар (24), 2:0 Бабакар Диавара (27), 3:0 Набил Ел Жар (50)
27.10.13
13:00 ч.
Севиля – Осасуна 2:1
1:0 Иван Ракитич (55), 2:0 Хайро (75), 2:1 Ориол Риера (87)
Атлетико (Мадрид) – Бетис (F+)
Баланс: 92 мача, 44 победи за Атлетико (Мадрид), 21 равенства, 27 победи за Бетис