Спартак (Москва) продължава без загуба от началото на сезона в руската Премиер лига. „Червено белите“ записаха трета поредна победа, след като в мач от 4 кръг се наложи с 2:0 като гост на Криля Советов.

Двубоят беше белязан от смъртта на фен на Спартак, който беше убит в Самара часове преди мача. Имаше информации, че друг привърженик на гостите е бил пребит преди началото на срещата, но това беше опровергано от полицията.

И двата гола за Спартак бяха реализирани от Куинси Проумс. Той откри резултата в 5-ата минута с точно изпълнение на фаул. В 52-ата удвои, след като завърши прекрасна многоходова комбинация с участието на Ивелин Попов и Юра Мовсисян.

Българският национал Попов игра цял мач и в 51-ата минута получи жълт картон за фаул срещу Чочиев. Въпреки победата Спартак (Москва) остана четвърти с 10 точки, тъй като Локомотив (Москва) е със същия актив, но по-добра голова разлика.