Хетафе записа трета поредна победа в Примера дивисион, след като се наложи с 1:0 над Виляреал в мач от 15 кръг на испанския шампионат.

Тимът на Мичел стигна до успеха с гол на резервата Хуан Албин минута преди края. Ведната след попадението си Албин получи втори жълт картон и остави тима си с 9 души.

През първото полувреме Ката Диас също бе отстранен от игра. Успехът позволи на Хетафе да се изкачи на шесто място в класирането с 23 точки. Виляреал остана трети с 30./БЛИЦ

Атлетико (Мадрид) - Депортиво (Ла Коруня) TV+
Баланс: 76 мача, 36 победи за Атлетико (Мадрид), 15 равенства, 25 победи за Депортиво (Ла Коруня)

На 12 декември (неделя) от 18:00 часа
Атлетик (Билбао) - Еспаньол Филм+ "Булсатком"
Баланс: 150 мача, 66 победи за Атлетик (Билбао), 27 равенства, 57 победи за Еспаньол

Спортинг (Хихон) - Леванте
Баланс: 12 мача, 3 победи за Спортинг (Хихон), 2 равенства, 7 победи за Леванте

Еркулес - Малага
Баланс: 10 мача, 5 победи за Еркулес, 5 равенства

Майорка - Расинг (Сантандер)
Баланс: 24 мача, 9 победи за Майорка, 7 равенства, 8 победи за Расинг (Сантандер)

На 12 декември (неделя) от 20:00 часа
Сарагоса - Реал (Мадрид) TV+
Баланс: 110 мача, 19 победи за Сарагоса, 21 равенства, 70 победи за Реал (Мадрид)

На 12 декември (неделя) от 22:00 часа
Барселона - Реал Сосиедад TV+
Баланс: 126 мача, 70 победи за Барселона, 29 равенства, 27 победи за Реал Сосиедад

На 13 декември (понеделник) от 22:00 часа