Гол в добавеното време на Амаури донесе на Парма победата с 2:1 над Палермо в мач от 19 кръг на Серия “А”. Това беше трети пореден успех за “дуковете”. Сицилианците, които са застрашени от изпадане, нямат победа на “Енио Тардини” вече осем мача.

Парма удържа силното представяне на гостите в началото на мача и в 63-ата минута взе аванс след гол на Ишак Белфодил. Пет минути преди края Игор Будан вкара на бившия си тим и изравни резултата. Във втората минута на добавеното време Амаури се разписа във вратата на един от предишните си отбори и донесе победата на Парма.

Дженоа записа четвъртата си победа за сезона в Серия “А”, след като се наложи с 2:0 над Болоня. И двете попадения бяха реализирани от Марко Бориело, който откри резултата в 57-ата минута, а в 73-ата удвои. Успехът измъкна “грифоните” от зоната на изпадащите.

Фиорентина допусна първата си домакинска загуба в шампионата, когато изненадващо отстъпи с 0:2 на новака Пескара. “Делфините” стигнаха до трите точки след попадения на Жонатас и Мерван Челик.

Исаак Кофи вкара единствения гол за победата на Киево с 1:0 над Аталанта. Успехът позволи на “летящите магарета” да прескочат в класирането “бергамаските”, които нямат победа в Серия “А” вече трети пореден мач.

Лацио – Каляри 2:1
0:1 Марко оСау (62), 1:1 Абдулай Конко (79), 2:1 Антонио Кандрева (86-дузпа)
06.01.13
13:30 ч.
Удинезе – Интер 3:0
1:0 Антонио ди Натале (63), 2:0 Луис Фернандо Муриел (75), 3:0 Антонио ди Натале