Щутгарт, който отстрани "Ботев" (Пловдив) в Лига Европа, записа трета поредна загуба в Бундеслигата. Този път три точки срещу "швабите" взе Аугсбург след успех с 2:1 у дома.

Домакините бяха с две загуби от два мача от началото на сезона, но играха много силно и поведоха в резултата още в 6-ата минута, когато Халил Алтънтоп вкара за 1:0 на празна врата.

В 36-ата минута централният защитник Ян-Ингвер Калсен-Бракер порази мрежата на Свен Улрайх за втори път с глава след центриране на Рафаел Холцхойзер.

Щутгарт стигна до дузпа в 42-ата минута, която Ведад Ибишевич реализира.

След почивката домакините бяха отново по-активни. В 70-ата минута даде червен картон на влезлия малко преди това Ибрахима Траоре от Щутгарт за опасно влизане в краката на Рони Филп.

В 79-ата минута Саша Мьолдерс пропусна да реши изхода на срещата, след като направи уникален пропуск. Нападателят на Аугсбург излезе сам срещу вратаря, излъга го, но от няколко метра не успя да уцели празната врата и резултата остана непроменен до края.

Байерн – Нюрнберг 2:0
1:0 Франк Рибери (68), 2:0 Ариен Робен (78)
24.08.13
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Борусия (Мьонхенгладбах) 4:2
1:0 Щефан Кислинг (23-дузпа), 2:0 Сидни Сам (28), 2:1 Мартин Щранцъл (54), 2:2 Хуан Аранго (57), 3:2 Сидни Сам (60), 4:2 Гонсало Кастро (72)
24.08.13
16:30 ч.
Хановер – Шалке 04 2:1
1:0 Саболч Хусти (15-дузпа), 2:0 Маме Диуф (42), 2:1 Адам Салай (55)
24.08.13
16:30 ч.
Хофенхайм – Фрайбург 3:3
1:0 Сеяд Салихович (9), 1:1 Оливер Зорг (13), 2:1 Кевин Фоланд (25), 2:2 Керим Гуеде (29), 2:3 Себастиан Фрайс (65), 3:3 Тобиас Щробъл (77)
24.08.13
16:30 ч.
Майнц – Волфсбург 2:0
1:0 Максим Чупо-Мотинг (60), 2:0 Николай Мюлер (78)
Аугсбург – Щутгарт 2:1
1:0 Халил Алтънтоп (6), 2:0 Ян-Ингвер Калсен-Брейкър (36), 2:1 Ведад Ибишевич (42-дузпа)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.