Воденият от Христо Стоичков Мамелоди Съндаунс допусна трета загуба от началото на сезона, след като в мач от 8 кръг на първенството на ЮАР бе победен с 2:1 от Аякс (Кейп Таун) като домакин.

Това бе вторият случай в последните три мача, в който Мамелоди Съндаунс губи аванса си в резултата и допуска поражение. Загубата прати тима на Стоичков на осмо място с девет точки, докато Аякс (Кейп Таун) е шести с 12 т. Лидер с 18 т. е Орландо Пайрътс.

Съндаунс поведе в резултата в 36-ата минута с гол на Кениеза, но гостите стигнаха до обрата през второто полувреме. Тогава се разписаха Вилакази в 69-ата минута и Сибиси в 74-ата.

След края на мача Христо Стоичков обяви, че тимът е играл добре през първото полувреме, но след почивката е допуснал твърде много грешки./БЛИЦ