Норич направи силно второ полувреме и стигна до равенството 1:1 като домакин на Евертън в мач от 16 кръг на английската Висша лига. Това беше трето поредно равенство за „карамелите“.

Ромелу Лукаку даде аванс на гостите в 15-ата минута, когато с глава засече центриране на Жерар Деулофеу. Белгийският национал се разписва в шести пореден мач и изглежда е подгонил пресния рекорд на Джейми Варди от попадения в 11 последователни срещи от Висшата лига.

Лейтън Бейнс удари греда за Евертън, а Аруна Коне и Лукаку пропуснаха да удвоят аванса на „карамелите“. Норич обаче подобри играта си през второто полувреме. Това си пролича още в 47-ата минута, когато домакините изравниха чрез Уес Хуулахан. След това Камерън Джером пропусна изключително положение за победно попадение за „канарчетата“.

С това равенство Евертън събра 23 точки и излезе на шесто място в класирането. Норич пък е 16-и с 14 точки, една над зоната на изпадащите.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 16 КРЪГ
12.12.15
14:45 ч.
Норич – Евертън 1:1
0:1 Ромелу Лукаку (15), 1:1 Уес Хуулахан (47)
12.12.15
17:00 ч.
Кристъл Палас – Саутхемптън
Баланс: 64 мача, 17 победи за Кристъл Палас, 14 равенства, 33 победи за Саутхемптън