Отборът на Ховерла (Ужгород), където играе българският нападател Светослав Тодоров, завърши наравно 1:1 срещу Ворскла (Полтава) в първи мач от 15-я кръг на украинската Висша лига. Българският нападател бе титуляр за домакините и игра пълни 90 минути. Това обаче е едва 10-та точка за Ховерла, и остави отбора на предпоследно място в класирането.

Ръководството на Ховерла бе заплашило да не играе мача, ако съдийската комисия в Украйна не вземе мерки срещу тенденциозните отсъждания срещу тима. Дамиен льо Талек откри още в 6-ата минута за Ховерла, но Роман Безус изравни в 22-та от дузпа, отсъдена за доста спорна игра в ръка в наказателното поле. Това е трето равенство 1:1 за Ховерла в последните три седмици и без победа от септември насам.