Българският национал Димитър Рангелов игра 15 минути за Борусия (Дортмунд) при унизителната загуба с 2:3 от третодивизионния Оснабрюк в мач от 1/8-финалите на купата на Германия. В миналия кръг след дузпи Оснабрюк изхвърли от турнира и Хамбургер.

Рангелов се появи на терена в 75-ата минута на мястото на Тинга, в момент, когато тимът му изоставаше с 1:3 в резултата. Анджело Барлета даде аванс от два гола на третодивизионния тим с попаденията си в 37 и 42-ата минута.

Нури Шахин намали в 55-ата, но Бенямин Сигерт възстанови преднината на Оснабрюк. В шестата минута на добавеното време аржентинският нападател Лукас Бариос върна едно попадение за Борусия, но вече бе твърде късно.

Чавдар Янков игра цял мач за Дуисбург при загубата с 0:5 като гост на Аугсбург. Домакините поведоха в допълнителното време на първата част след автогол на Ларсен. След почивката точни бяха Турк, Мьорле, Торгеле и Ндиенг.

Втородивизионния Гройтер Фюрт, без контузения Асен Караславов, изхвърли от турнира Щутгарт, след като се наложи с 1:0. По този начин позицията на Маркус Бабел като треньор на “швабите” е сериозно разклатена. Единственото попадение в мача бе реализирано от Бернд Нериг в 32-ата минута.

Елитният Кьолн нямаше проблеми при гостуването си на четвъртодивизионниия Айнтрахт (Трир) и се наложи с 3:0 над тима воден от Марио Баслер. Миливое Новакович, Юсеф Мохамад и Маниш бяха точни за “козлите”./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, КУПА НА СТРАНАТА, 1/8-ФИНАЛИ
От вторник, 27 октомври
Гройтер Фюрт – Щутгарт 1:0
1:0 Нериг (32)

Айнтрахт (Трир) – Кьолн 0:3
0:1 Новакович (25), 0:2 Мохамад (29), 0:3 Маниш (52)

Оснабрюк – Борусия (Дортмунд) 3:2
1:0 Барлета (37), 2:0 Барлета (42), 3:2 Шахин (55), 3:1 Зигерт (69), 3:2 Бариос (90+6)

Аугсбург – Дуисбург 5:0
1:0 Ларсен (45+1-автогол), 2:0 Турк (46), 3:0 Мьорле (55), 4:0 Торгеле (74), 5:0 Ндиенг (76)

Баланс: нямат играни мачове

21:30 часа Айнтрахт (Франкфурт) – Байерн (ТВ 7)
Баланс: 3 мача, 1 победа за Айнтрахт (Франкфурт), 2 победи за Байерн

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за купата на Германия.