Селтик отново тресна Рейнджърс в голямото дерби на Шотландия. Този път с 1:0 в преиграване на мача от петия кръг за купата на Футболната асоциация на страната. “Детелините” се класираха за четвъртфиналите след гол на Марк Уилсън в 48-та минута.

Гостите играха с човек по-малко от 34-та минута, когато Стивън Уитакър направи грубо нарушение срещу Емилио Исагире. В 90-та минута от състава на Рейнджърс бе изгонен и Маджид Бугера.

След последния съдийски сингал на терена настана меле. Нападателят на Рейнджърс Ел Хаджи Диуф получи червен картон, а мениджърът на Селтик Нийл Ленън си размени няколко псувни с помощник треньора на съперника Али Маккойст. Двамата за малко да се сбият, но бяха разтървани.

На 20 февруари Селтик отново победи Рейнджърс – този път с класическото 3:0 в шампионатен мач.