Носителят на Купата на Англия Арсенал и Ливърпул завършиха 0:0 в дерби от 3-ия кръг на Висшата лига. Въпреки нулевото реми сблъсъкът в Лондон предложи много емоции на 60 080 фенове, издържали стоически на стадиона под непрестанния дъжд.

Най-голяма заслуга за „сухите” мрежи имат двамата вратари, които бяха просто непробиваеми. На три пъти топката срещаше гредата, а един гол на домакините бе отменен заради спорна засада.

Още в 4-ата минута Фелипе Коутиньо от гостите уцели напречната греда с хубав удар по диагонала, а веднага след това шанс да се разпише, но на другата врата, имаше Алексис Санчес. В 8-ата минута капитанът на „топчиите” Санти Касорла изведе Аарън Рамзи зад гърба на защитата и крилото вкара топката в мрежата, но попадението беше отменено заради засада.

В 21-ата минута Кристиан Бентеке затрудни Петер Чех, който все пак отрази шута на белгиеца. Секунди преди почивката Коутиньо изведе Бентеке и нападателят стреля в долния ъгъл, но ветеранът спаси. Веднага след това пък Коутиньо излезе на стрелкова позиция, стреля, а Чех с върха на пръстите си успя да отклони топката в гредата.

След почивката аплаузите обра стражът на „мърсисайдци” Симон Миньоле. След час игра Оливие Жиру, играещ своя мач №100 за Арсенал, падайки на тревата успя да изведе Алексис Санчес, който отблизо разстресе гредата. После Миньоле отрази шут на французина, за да запази точката за Ливърпул.

Арсенал:
Петър Чех, Хектор Белерин, Калъм Чеймбърс, Габриел Паулища, Начо Монреал, Франсис Коклен (82 – Алекс Окслейд – Чембърлейн), Санти Казорла, Аарън Рамзи, Месут Йозил, Алексис Санчес, Оливие Жиру (73 – Тио Уолкът)

Ливърпул: Симон Миньоле, Натаниел Клайн, Мартин Шкъртел, Деян Ловрен, Джо Гомес, Емре Джан, Лукас Лейва (76 – Джордън Роситър), Джеймс Милнър, Роберто Фирмино (63 –Джордън Ибе), Кристиан Бентеке, Филипе Коутиньо (88 – Алберто Морено)

Кристъл Палас - Астън Вила 2:1
1:0 Скот Дан (71), 1:1 Пепе Соаре (77-авт.), 2:1 Бакари Сако (88)
22.08.15
17:00 ч.
Уест Хям - Борнемут 3:4
0:2 Калъм Уилсън (11, 24), 1:2 Марк Нобъл (48-дузпа), 2:2 Шейху Кояте (53), 2:3 Марк Пуг (66), 2:4 Калъм Уилсън (79), 3:4 Мадибо Майга (82)
22.08.15
17:00 ч.
Норич - Сток Сити 1:1
0:1 Маме Диуф (11), 1:1 Ръсел Мартин (28)
22.08.15
17:00 ч.
Съндърланд - Суонзи 1:1
0:1 Батефимби Гомис (45), 1:1 Джърмейн Дефоу (62)
Уест Бромич - Челси 2:3
0:1 Педро Родригес (20), 0:2 Диего Коста (30), 1:2 Джеймс Морисън (35), 1:3 Сезар Аспиликуета (42), 2:3 Джеймс Морисън (59)