Аталанта разби Салернитана с 8:2 в двубой от 18-ия кръг на италианската Серия "А".

Домакините откриха с гол на Жереми Бога в петата минута (1:0), но гостите изравниха в 10-ата с попадение на Булайе Диа (1:1). След това в Бергамо се разигра истински голов трилър, а до края на полувремето паднаха още четири попадения.

Адемола Люкман изведе Аталанта напред в резултата (2:1) в 20-ата минута от дузпа, Джорджо Скалвини се разписа за 3:1 в 23-ата.

Теун Коопмейнерс пропусна дузпа в 38-ата минута, но след това се разписа отблизо за 4:1.

До края на полувремето падна още един гол - за 5:1, отбелязан от Расмус Хойлунд.

През втората част шоуто продължи. Двата тима размениха по гол в 54-ата и 56-ата минута, когато Адемола Люкман вкара за 6:1 за Аталанта, а Ханс Николуси Кавилия се разписа за Салернитана за 6:2.

До края Сантана де Мора направи 7:2 за Аталанта в 6:1-ата минута, а Надир Дзортеа оформи крайно 8:2 в 85-ата.

Аталанта е на шесто място с 34 точки, докато Салернитана е на 16-а позиция с 18.