ПСЖ грабна шампионската титла във Франция, но не по-малко драматична бе и битката в дъното. Там бяха замесени три отбора, като с най-малки шансове за спасение беше Нанси. Тимът все пак спечели визитата си на абсолютния аутсайдер Брест след два гола на Себастиен Пюгрение. Това обаче се оказа недостатъчно, въпреки че в същото време Аячо падна у дома от Ница с 0:2.

Корсиканците обаче финишираха с 40 точки, а Нанси остана под чертата. Там финишира и Троа, който изглеждаше с по-добри шансове от Нанси. Тимът на треньора Фурлан дори поведе на гости на Валансиен с гол на Ниве в 12-ата минута. Лошите вести от другите стадиона обаче явно наляха олово в краката на гостите и Яржат си заби автогол за 1:1 в 68-ата минута. В 89-ата минута Грегори Пуйол донесе победата на Валансиен с 2:1. Така от елита изпадат Брест, Нанси и Троа. Новаците са Монако, Нант и Гинган.