Френският Троа се завръща в елита на местния футбол след двугодишно отсъствие. Тимът от област Об направи обрат в мача с един от преките конкуренти за влизане в Лига 1 – Анже.

Троа губеше с 0:1 на почивката след гол на Рен Абдул Камара, а в началото на втората част остана и с човек по-малко, след като Мори Коне получи червен картон. Въпреки това играчите на Жан-Марк Фюрлан показаха впечатляваща воля и стигнаха до победа с 2:1. Бенжамен Ниве изравни от дузпа, а след това Анри Биенвеню донесе успеха с гол шест минути преди края.

Така Троа остава начело на класирането с Лига 2 с 69 точки, които са достатъчни за изкачването в елита. Втори е Газелек Аячо с 60, а трети остава Анже с 56. До края на надпреварата остават четири кръга.