Манчестър Сити завърза още повече борбата за титлата във Висшата лига. „Гражданите“ се възползваха от победата на Челси над лидера Ливърпул и след успех над Кристъл Палас с 2:0 в мач от 36 кръг се доближиха на три точки от „червените“. Освен това тимът на Мануел Пелегрини има и мач по-малко. За „орлите“ път това беше първа загуба след серията от пет поредни победи.

Сити откри резултата още в 4-ата минута, когато Един Джеко с глава от границата на вратарското поле засече центриране на Яя Туре отдясно. Три минути преди почивката Туре удвои аванса на тима си. Той проби по дясното крило, навлезе във вратарското поле и прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Хулиан Сперони. При най-доброто положение на домакините за гол ударът на Джейсън Пънчън беше спасен от Джо Харт.

Кристъл Палас – Манчестър Сити 0:2
0:1 Един Джеко (4), 0:2 Яя Туре (43)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 36 КРЪГ
26.04.14
14:45 ч.
Саутхемптън - Евертън 2:0
1:0 Антолин Алкарас (1-авт.), 2:0 Шеймъс Коулмън (31-авт.)
26.04.14
17:00 ч.
Фулъм - Хъл Сити 2:2
1:0 Ашкан Дежага (55), 2:0 Фернандо Аморебиета (58), 2:1 Никица Йелавич (75), 2:2 Шейн Лонг (87)
Суонзи - Астън Вила 4:1
1:0 Вилфред Бони (10), 1:1 Габриел Агбонлахор (22), 2:1 Джонджо Шелви (26), 3:1 Пабло Ернандес (73), 4:1 ВилфредБони (90+4-дузпа)
Манчестър Юнайтед - Норич 4:0
1:0 Уейн Рууни (41-дузпа), 2:0 Уейн Рууни (48), 3:0 Хуан Мата (63), 4:0 Хуан Мата (73)
27.04.14
14:00 ч.
Съндърланд - Кардиф 4:0
1:0 Конър Уикъм (26), 2:0 Фабио Борини (45-дузпа), 3:0 Емануеле Джакерини (76), 4:0 Конър Уикъм (86)