Резервата Пьотър Троховски вкара впечатляващ изравнителен гол в добавеното време и донесе на Хамбургер домакинското равенство 1:1 срещу шампиона Волфсбург в първия мач от 20 кръг на Бундеслигата.

Босненският национал Един Джеко даде аванс на „вълците” с фалцов удар от границата на наказателното поле в 35-ата минута. Троховски обаче изравни във втората минута на добавеното време, когато се разписа след изпълнение на пряк свободен удар от 25 метра.

С тази точка Хамбургер събра 35 от 20 мача и остана на пето място в класирането. Волфсбург, който търси първата си победа в първенството от началото на ноември, е на 10-а позиция. „Вълците” бяха водени от временния си треньор Лоренц-Гюнтер Кьостнер, след като Арвин Фее бе уволнен през седмицата. На трибуните бе новото попълнение на домакините Рууд ван Нистелрой./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 20 КРЪГ
От 29 януари (петък)
0:1 Един Джеко (35), 1:1 Пьотър Троховски (90+2)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 30 януари (събота) от 16:30 часа
Борусия (Мьонхенгладбах) - Вердер
Баланс: 81 мача, 28 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 35 победи за Вердер, 18 равенства

Айнтрахт (Франкфурт) - Кьолн
Баланс: 76 мача, 25 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 26 победи за Кьолн, 25 равенства

Щутгарт - Борусия (Дортмунд)
Баланс: 83 мача, 37 победи за Щутгарт, 28 победи за Борусия (Дортмунд), 18 равенства

На 31 януари (неделя) от 18:30 часа
Байер (Леверкузен) - Фрайбург
Баланс: 21 мача, 9 победи за Байер (Леверкузен), 6 победи за Фрайбург, 6 равенства

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.