Шефилд Уензди се завърна в Чемпиъншип с нов драматичен успех. „Кукумявките“ победиха Барнзли с 1:0 на "Уембли" във финала за промоция във второто ниво на английския футбол.

Успехът дойде с гол на Джош Уиндес в третата минута на второто продължение. Той беше точен с глава в последното нападение в мача, когато всички вече се настройваха за предстоящото изпълнение на дузпи.

Както и известно, Шефилд Уензди стигна до финала за промоция в Чемпиъншип с друг драматичен успех. В полуфиналния реванш тимът на Дарън Мур навакса пасив от 0:4 след първия мач срещу Питърбро с гол в осмата минута на добавеното време, за да стигне до крайния успех след дузпи.

Целият сезон на „кукумявките“ беше инфарктен. „Синьо-белите“ от Шефилд записаха серия от 23 мача без загуба, която беше прекъсната от загуба с 2:4 от Барнзли. Накрая Уензди завърши на трето място в класирането с 96 точки след Плимут и Ипсуич. Това е най-големият актив в историята, постиган от отбор, който не печели директна промоция.