Нападателят на националния ни отбор Цветан Генков игра цял мач при победата на Висла (Краков) с 4:1 срещу Даугава в контрола. Това бе последната проверка на поляците преди подновяването на първенството. Два гола за Висла реализира Гаргула, а по един добавиха Малецки и Ялиенс. Почетното попадение за Даугава реализира Афанасиевс.

В 27-ата минута Малецки стреля от около 25 метра във вратата на латвийския тим. В 35-ата минута Меликсон излезе сам срещу вратаря, но не успя да вкара, топката се върна в него и той намери непокрития Гаргула, който покачи на 2:0. Четири минути след това Висла поведе с 3:0, като този път участие в попадението на Гаргула имаше и Генков. В 57-ата минута българинът не успя да стигне извеждащ пас в наказателното поле. В 69-ата минута след изпълнение на корнер от Гаргула защитникът Ялиенс засече и направи 4:0. В 79-ата минута Цецо Генков разтресе гредата. В последните секунди латвийците стигнаха до почетен гол, дело на Афанасиевс./БЛИЦ

Висла (Краков) – Даугава 4:1
1:0 Малецки (27), 2:0 Гаргула (35), 3:0 Гаргула (39), 4:0 Ялиенс (69), 4:1 Афанасиевс (89)