Сасуоло победи Милан с 3:2 в мач от 36 кръг на Серия „А“. Нападателят на домакините Доменико Берарди вкара хеттрик за успеха, а „росонерите“ завършиха срещата с двама души по-малко.

Домакинските мачове на Сасуоло срещу Милан явно се превръщат в любими за Берарди. През 2014 г., когато „зелено-черните“ приеха „росонерите“, той вкара четири гола за успеха на тима си с 4:3. Сега се отличи с хеттрик.

Доменико Берарди откри резултата в 13-ата минута с изключително спорен гол. Повторенията показаха, че топката не е пресякла голлинията с целия си обем. Въпреки това попадението беше зачетено от съдията Марко Гуида. В 31-ата минута нападателят на Сасуоло удвои аванса на тима си.

Две минути по-късно Джакомо Бонавентура върна едно попадение за гостите, а в 51-ата Алекс с глава изравни след центриране отдясно при корнер. Шест минути след това Бонавентура умишлено игра с ръка в центъра на терена и беше изгонен от игра за два жълти картона.

В 77-ата минута Берарди получи топката изпревари вратаря Диего Лопес и вкара третия си гол в мача. В добавеното време резервата на Милан Сусо, появил се в игра след почивката, получи червен картон за груб фаул.

С този успех Сасуоло излезе на 12-о място в класирането на Серия „А“ с 43 точки, колкото има и 11-ият Палермо. Милан е десети с 46 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 36 КРЪГ
16.05.15
19:00 ч.
Интер - Ювентус 1:2
1:0 Мауро Икарди (9), 1:1 Клаудио Маркизио (43-дузпа), 1:2 Алваро Мората (83)
Сасуоло - Милан 3:2
1:0 Доменико Берарди (13), 2:0 Доменико Берарди (31), 2:1 Джакомо Бонавентура (33), 2:2 Алекс (51), 3:2 Доменико Берарди (77)