Шампионът ЦСКА (Москва) взе първа победа от началото на сезона в руската Висша лига. “Армейците” сгрешиха още на старта, завършвайки 2:2 с новака и дебютант в елита Урал. Днес обаче столичани биха аутсайдера Криля Советов с 2:1 в мач от 2-ия кръг.

Двубоят започна кошмарно за домакините, които останаха с 10 души на терена още в 6-ата минута, след като защитникът Щенников получи директен червен картон. С човек повече гостите поведоха с гол на Максимов от дузпа в 13-ата минута. С дубъл обаче Сейду Думбия обърна резултата и донесе победата на ЦСКА. Котивоарецът се разписа в 68-ата и в 78-ата минута, като второто му попадение беше от дузпа.

Българският национал Георги Миланов отново не записа официален дебют за "армейците", тъй като остана извън групата за двубоя. Той не игра и за Суперкупата на Русия, която ЦСКА спечели. Травмата на бившата звезда на Литекс не е сериозна, но няма да се рискува с включването му, преди да се възстанови напълно.