ЦСКА (Москва) продължава със 100-процентов актив от началото на сезона в руската Премиер лига. В мач от 4 кръг „армейците“ се наложиха с 2:0 над Амкар. Българите Георги Пеев и Петър Занев започнаха като титуляри за гостите от Перм, докато Георги Миланов беше резерва за московчани.

ЦСКА откри резултата още във втората минута, Бибрас Натхо беше точен при изпълнението на дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Иван Черенчиков. Зоран Тошич вкара втория гол в мача в 41-ата минута, когато се освободи от пазачите си и вкара с удар от границата на наказателното поле.

В 59-ата минута Георги Пеев беше заменен от Брайън Идову, но това не помогна на Амкар да стигне до гол във вратата на Акинфеев. Пет минути по-късно на терена се появи Георги Миланов, който замени Натхо.

С този успех ЦСКА (Москва) временно излезе начело на класирането в Русия с 12 точки, две повече от Локомотив (Москва). Зенит може да настигне „армейците“, ако по-късно днес победи Уфа като гост.