ЦСКА (Москва) и Зенит ще продължат ожесточената битка за второто място в руската Премиер лига и в последния кръг, след като спечелиха срещите си от предпоследния 29-и кръг.

„Армейците” от Москва победиха с 2:0 при визитата си на Рубин в Казан. Георги Миланов влезе в игра като резерва за ЦСКА в 71-ата минута на мястото на Шченников. Головете за успеха пък бяха дело на бразилеца Витиньо (72) и Алан Дзагоев (90+3). Така ЦСКА остава на втората позиция с 59 точки. Рубин е девети с 35 точки.

В същото време Зенит спечели минимално с 1:0 срещу гостуващия Краснодар. Голът за домакините от Санкт Петербург реализира Артьом Дзюба (12) след пас на Дани. Така Зенит събра 58 точки и остава трети. Краснодар е пети с 46 точки.

Анжи пък загуби у дома от Ростов с 1:2. Азмун (61) и Полоз (64) се разписаха за гостите, а Прудников (78) вкара гола за домакините. Така Анжи остана на 12-а позиция с 30 точки и все още не е сигурен за оставането си в елита. Ростов е четвърти с 48 точки.