Футболист №1 на България за 2012 година Георги Миланов получи контузия при победата на ЦСКА (Москва) над Химик (Дзерджинск) с 2:1, която класира "армейците" на 1/8-финалите за Купата на Русия. Националът ни започна титуляр за селекцията на Леонид Слуцкий, който обаче беше принуден да го замени в 73-ата минута.

Тогава Александър Касян от състава на Химик го фаулира много грубо. За бруталната си изява укрианецът получи директен червен картон, а състоянието на Миланов е притеснително.

При гостуването на Дзерджинск ЦСКА (Москва) поведе в 19-ата минута с гол на Константин Безелюк, а в 29-ата
Валерий Кичин си отбеляза автогол и преднината на Георги Миланов и компания набъбна до 2:0.

Почетното попадение за домакините от Химик реализира Александър Еркин в 51-ата минута от дузпа.

На 1/8-финалите ЦСКА (Москва) ще срещне победителя от двойката Сокол (Саратов) - Криля Советов.