ЦСКА (Москва) победи Бешикташ с 2:1 в мач от Група „В” на Шампионската лига и заличи лошите впечатления от загубата от Волфсбург преди две седмици.

Халфовете Алан Дзагоев и Милош Красич вкараха за руския тим, а Исмаил Кьойбашъ реализира почетното попадение за турците.

„Изиграхме мача според плановете си. Постоянно пресирахме Бешикташ и заслужено спечелихме. Борихме се здраво през целия мач и бяхме по-добрия отбор”, заяви голмайсторът Красич.

ЦСКА порази гостите още в шестата минута, когато Алан Дзагоев се разписа след удар от 25 метра. Бешикташ отвърна с удар на сломашкото крило Филип Холошко, но той бе спасен от Игор Акинфеев.

След почивката турският тим опита да върне попадението и в 57-ата минута, но Нихат Кахвечъ се размина с топката. ЦСКА отговори с няколко положения пред вратата на Бешикташ и Красич вкара втори гол в 61-ата минута. Защитникът Кьойбашъ вкара почетното попадение за турските шампиони в добавеното време./БЛИЦ

ЦСКА (Москва) – Бешикташ 2:1
1:0 Дзагоев (7), 2:0 Красич (61), 2:1 Кьойбашъ (90+2)

ЦСКА (Москва): 35.Игор Акинфеев, 2.Дейвидас Шемберас, 4.Сергей Игнашевич, 6.Алексей Березуцкий (46-50.Антон Григориев), 15.Чиди Одиа, 24.Василий Березуцкий, 10.Алан Дзагоев, 11.Павел Мамаев, 13.Марк Гонсалес (78-42.Георгий Щенников), 17.Милош Красич, 89.Томаш Нецид (64-25.Елмир Рахимич)

Бешикташ: 1.Рющю Речбер, 4.Ибрахим Каш, 6.Томаш Сивок, 27.Матео Ферари, 3.Исмаил Кьойбашъ, 28.Фабиан Ернст, 17.Екрем Даг, 11.Мерт Нобре, 14.Родриго Тело (77-13.Бобо), 23.Филип Холошко (34-29.Юсуф Шимшек), 8.Нихат Кахвечъ (73-21.Сердер Езкан)