ЦСКА (Москва) се наложи с 3:1 срещу градския си съперник Локомотив в сблъсък от 27-ия кръг на руското първенство. Българският национал Георги Миланов започна титуляр за "армейците" и остана на терена до последния съдийски сигнал.

Селекционерът на Русия Фабио Капело изгледа двубоя от трибуните на стадион "Локомотив".

Алан Дзагоев откри в 35-ата минута, след като засече отбила се в гредата топка при изстрел на Фернандес. Само три минути по-късно Локомотив изравни чрез Байе Умар Ниасе. ЦСКА изкова победата през второто полувреме, когато Зоран Тошич реализира в 56-ата минута, а в 68-ата Бибрас Натхо от дузпа, отсъдена за фаул срещу Тошич, направи 3:1.

Три кръга преди края на първенството интригата за второто място остава, като ЦСКА скъси на точка изоставането си от Краснодар, който приема Амкар (Перм) в понеделник. Лидерът и почти сигурен шампион Зенит има 60 точки, Краснодар е с 54, а Георги Миланов и компания имат 53.