ЦСКА (Москва) постигна трудна победа с 2:0 в домакинството си на Рубин (Казан) в среща от 12-ия кръг на руската Премиер лига.

И двете попадения бяха отбелязани след почивката. Първото дойде от дузпа в 69-ата минута. Тя беше отсъдена за нарушение в пеналтерията на Иван Маркано срещи Ахмед Муса. От бялата точка Расмус Елм разстреля с мощен удар вратаря Гедрюс Арлаускис. Литовецът се появи секунди преди почивката на мястото на получилия контузия Сергей Ръйжиков.

Малко след това сипанецът Маркано получи втори жълт картон за грубо влизане в краката на Кейсуке Хонда и беше изгонен. Не мина много време и падна вторият гол вече беше факт.

Александър Цауня изведе Ахмед Муса зад защитата на гостите от Казан. Роденият през 1992 година нигериец финтира вратаря и на празна врата затвърди успеха на "армейците".

А с него отборът на Леонид Слуцкий е на второ място с 27 точки, на само две зад лидера Анжи и на две пред Терек на Благой Георгиев. Рубин остава на осма позиция с 18 точки.