Шампионът ЦСКА (Москва) постигна златен дубъл в Русия, след като спечели за седми път Купата на страната. „Армейците“ победиха Анжи с 4:3 след дузпи. Редовното време и продълженията завършиха при резултат 1:1, а московския тим игра след 87-ата минута с човек по-малко заради червения картон на Понтус Вернблум.

Ахмед Муса даде ранен аванс на ЦСКА с попадението си в 8-ата минута след извеждащ пас на Алан Дзагоев. Четвърт час преди края Ласина Траоре изравни с удар от 20 метра. Три минути преди края той изработи и червения картон за Вернблум.

Единственият пропуск при дузпите беше дело на Юрий Жирков. Падайки Игор Акинфеев спаси неговия удар. Точни за ЦСКА бяха Мамаев, Василий Березуцки, Муса, Вагнер Лав и Думбия. За Анжи дузпи вкараха Бусуфа, Вилиан, Жусилей и Ето'о.