Станаха ясни урните за жребия от груповата фаза на Лигата на конференциите.

Церемонията по тегленето ще се проведе в Истанбул днес от 15:30 часа българско време. Участие в нея ще вземат 32 клуба, които бъдат разпределени в 8 групи от по 4 отбора. Мачовете от груповата фаза ще се изиграят от 8 септември до 3 ноември, а началните часове на двубоите са 19:45 и 22:00.  ЦСКА можеше да присъства на жребия, но както е известно снощи отпадна от Базел след загуба 0:2 на реванша и общ резултат 1:2.

Победителите в 8-те групи ще се класират директно за осминафиналите. Заелите вторите места пък ще играят плейофи срещу тимовете, финиширали трети в групите в Лига Европа. Третите и четвъртите в групите на ЛК приключват участието си в евротурнирите.

Урните за жребия:

Първа урна: Виляреал, Базел, Славия (Прага), АЗ Алкмаар, Гент, Истанбул Башакшехир, Партизан, Уест Хям

Втора урна: ЧФР Клуж, Молде, ФКСБ, Фиорентина, Кьолн, Апоел (Беер Шева), Аполон (Лимасол), Слован (Братислава)

Трета урна: Ница, Андерлехт, Жалгирис, Аустрия (Виена), Хартс, Шамрок Роувърс, Сивасспор, Вадуц

Четвърта урна: Днипро-1, Лех (Познан), Словачко, Силкеборг, Юргорден, Пюник, РФС, Балкани