В историята на българските участия в евротурнирите има само още един случай, в който наш отбор завършва 4:4. Участник в головата фиеста е ЦСКА, по онова време носещ името ЦДНА. На 6 септември 1961 година в турнира за КЕШ “армейците” се дънят срещу чешкия Дукла (Прага). Иван Ранков открива в 32-ата минута, но Йелинек изравнява 5 по-късно. Кучара в 42-ата извежда гостите напред, а Киро Ракаров (49) възстановява равенството – 2:2. Идват две кошмарни грешки на българската защита, от които се възползват Дворжак (53) и Адамец (61) и резултатът е 4:2 за Дукла. Щурмът на отчаянието на ЦДНА все пак спасява “червените” от пълен резил. На два пъти точен е Васко Романов в 64-ата и 86-ата минута за крайното 4:4. Ремито се оказва фатално за ЦДНА.
Дукла печели реванша в Прага с 2:1 и елеминира българския гранд.

Сезон 1961/62, КЕШ, 1/16-финал
6 септември 1961 година
ЦДНА – Дукла (Прага) 4:4 (на реванша 2:1 за Дукла)
1:0 Ранков (32), 1:1 Йелинек (35), 1:2 Кучера (42), 2:2 Ракаров (49), 2:3 Дворжак (53), 2:4 Адамец (61), 3:4 Романов (64), 4:4 Романов (86)

ЦДНА: Г.Найденов, К.Ракаров, М.Манолов, Б.Гаганелов, П.Димитров, Н.Ковачев, Ив.Ранков, В.Романов, П.Панайотов Д.Якимов, Ив.Колев

Дукла: Коуба, Шафранек, Плушкал, Новак, Дворжак, Масопуст, Маценовски, Кучера, Боривичка, Адамек, Йелинек

Съдия: Билак (Полша)