Българският национал Цветан Генков вкара нов гол за Висла (Краков). Отборът се класира на четвъртфиналите за Купата на Полша, след като победи с 1:0 като гост Варта (Познан). Единственото попадение реализира именно Генков в 56-ата минута. Българинът се намира в прекрасна форма, от началото на сезона в 7 мача за Висла има 6 гола, четири от които в турнира за Купата на страната. Генков реализира и преди няколко дни отново победно попадение за успеха с 1:0 срещу Лехия Гданск за първенство.

В 56-ата минута на днешния двубой Маор Меликсон изпълни дузпа, но вратарят изби. При добавката българинът беше най-съобразителен и реализира за победното 1:0. Десет минути след това гостите от Краков получиха право да изпълнят втора дузпа, за нарушение срещу Генков в наказателното поле. И този път обаче гостите не успяха да реализират, Богуски уцели гредата./БЛИЦ