Ница победи Олимпик (Марсилия) с 1:0 в мач от 10-ия кръг на френската Лига 1 и по този начин не му позволи да съкрати преднината на лидера Монако. Това беше трета поредна загуба на гранда след 1:2 от ПСЖ и 0:3 от Борусия Дортмунд.

Единственото попадение в двубоя бе дело на топреализатора на „орлетата” Дарио Цвитанич в 40-ата минута. Аржентинецът овладя в пеналта отличен пас от Мама Траоре, финтира излезлия срещу него страж на гостите Манданда и хладнокръвно прати топката в празната врата за 1:0. Това беше седми гол за Цвитанич от началото на сезона. С успеха си Ница събра 17 точки и така се изравни с Марсилия.

С две по-малко вече е Тулуза след успех с 2:1 при визитата си на Реймс. Аржентинецът Оскар Трехо откри за гостите в 42-ата минута. Принс Онианджи изравни в 59-ата, но датският национал Мартин Брайтвайт с късен гол в 88-ата минута огорчи феновете на домакините – 1:2.

Лион - Бордо

КЛАСИРАНЕ: 1.Монако 21, 2. ПСЖ 21, 3.Лил 17, 4. Олимпик (Марсилия) 17, 5.Ница 17 и др.