Наскоро сезонът във Висшата лига беше преполовен, след като се изиграха повечето мачове от 19 кръг. След тях класирането потвърди, че шампионатът е доста интересен, тъй като първите три отбора в класирането бяха разделени от две точки. Такава беше разликата между лидера Манчестър Юнайтед и преследвачите Манчестър Сити и Лестър. Трябва да се отбележи, че „гражданите“ са с мач по-малко от „червените дяволи“ и „лисиците“.

В последните седмици станахме свидетели на по-малко използване на ВАР, а в случаите на негова намеса в повечето случаи се стига до потвърждение на решенията на съдиите на терена. От началото на сезона системата за видео помощ на реферите доста подпомогна тяхната работа, но и на моменти предизвика скандали с грешни отсъждания. Затова от британския сайт „Give me sport“ направиха класиране на полусезона във Висшата лига, в което са пренебрегнати всички решения на ВАР, довели до промяна на изхода на мачовете.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

Таблицата всъщност показва, че без видео системата сезонът щеше да е още по-оспорван. Манчестър Сити, Ливърпул и Манчестър Юнайтед щяха да са начело с по 38 точки. Изключването на ВАР не влияе на актива на „гражданите“, но мърсисайдци получават четири точки повече. Те идват от мачовете с Евертън (ВАР отмени победен гол на Джордан Хендерсън за 3:2 в последната минута) и срещу Брайтън („чайките“ стигнаха до равенство 1:1 след получена чрез ВАР дузпа в последната минута). Юнайтед пък губи две точки заради 11-метровия наказателен удар, получен в добавеното време в срещата с Брайтън (3:2).

Лестър се срива на пето място, губейки четири точки. Евертън пропада до осма позиция, след като благодарение на ВАР спечели три точки. Уест Хям също е губещ от класирането без използване на видео системата. „Чуковете“ имат четири точки по-малко.

В дъното на класирането няма голяма разлика, но без употребата на ВАР Шефилд Юнайтед щеше да има само две точки. „Остриетата“ стигнаха до равен с Фулъм (1:1), благодарение на получена чрез ВАР дузпа в 85-ата минута. Победата им над Нюкасъл (1:0) също дойде с помощта на системата, която им даде 11-метров наказателен удар.

ВАЖНО уточнение - В класиранията в таблица не са взети предвид изиграните мачове във Висшата лига снощи

ВИСША ЛИГА, СЕЗОН 2020/21, 19 КРЪГ
КЛАСИРАНЕ С ИЗПОЛЗВАНЕТО НА ВАР   КЛАСИРАНЕ БЕЗ ИЗПОЛЗВАНЕТО НА ВАР
ОТБОР ТОЧКИ   ОТБОР ТОЧКИ
1.Ман Юнайтед 40   1.Ман Сити (+1) 38 (0)
2.Ман Сити 38   2.Ливърпул (+2) 38 (+4)
3.Лестър 38   3.Ман Юнайтед (-2) 38 (-2)
4.Ливърпул 34   4.Тотнъм (+1) 34 (+1)
5.Тотнъм 33   5.Лестър (-2) 34 (-4)
6.Евертън 32   6.Астън Вила (+2) 31 (+2)
7.Уест Хям 32   7.Челси (+2) 30 (+1)
8.Астън Вила 29   8.Евертън (-2) 29 (-3)
9.Челси 29   9.Саутхемптън (+1) 29 (0)
10.Саутхемптън 29   10.Уест Хям (-3) 28 (-4)