Тулуза победи Рен с 1:0 в мач от 28 кръг на френската Лига 1 и се изкачи на четвърто място в класирането. Сошо се отлепи от последното място след успех с 2:0 над Ница.

“Виолетовите” вкараха единственото си попадение преди почивката, когато защитникът на Рен Ромен Данзе засече в собствената си врата удар на Емануел Ривиер. Нападателят на “червено-черните” Жирес Кембо-Екоко пропусна две чудесни възможности за изравнителен гол.

Успехът изравни Тулуза с третия в класирането Лил. Двата тима имат по 47 точки, а “кучетата” приемат Валенсиен в късния неделен мач.

Нападателят Едуар Бутен даде аванс на Сошо точно преди почивката с шестия си гол за сезона, а халфът Марвен Мартен се разписа в средата на второто полувреме. Победата на “лъвовете” над Ница им позволи да задминат в класирането Оксер, който вече е последен.