Тулуза обърна Лориен за успеха с 3:1 като гост в мач от 25 кръг на Лига 1. Това беше първо домакинско поражение за “мерлузите” от пет месеца.

Лориен поведе с гол на Уесли Лутоа с глава в 41-ата минута, въпреки че от 24-ата минути играше с човек по-малко заради червения картон Ален Траоре.

Уисам Бен Йедер изравни за Тулуза в 59-ата минута, а в осатвашия половин час гостите стигнаха до успеха с попадения а Серж Орие и Мартин Брайтуайт.

Реймс излезе на пето място в класирането след успеха с 1:0 над Бордо след попадение на Никола дьо Превил. Два гола на новото попълнение Ола Тойвонен не се оказаха достатъчни на Рен срещу Мопелие. Двата тима направиха 2:2. Сюлейман Камара вкара в последната минута на мача, след като Даниел Контре беше направил 1:1 в 54-ата минута.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 25 КРЪГ
14.02.14
21:30 ч.
ПСЖ – Валансиен 3:0
1:0 Езикиел Лавеци (19), 2:0 Златан Ибрахимович (50), 3:0 Гари Кагелмахер (52)
15.02.14
18:00 ч.
Бастия – Монако 0:2
0:1 Хамес Родригес (45), 0:2 Хамес Родригес (77)
15.02.14
21:00 ч.
Лориен – Тулуза 1:3
1:0 Уесли Лутоа (41), 1:1 Уисам бен Йедер (59), 1:2 Серж Орие (73), 1:3 Мартин Брайтуайт (80)
Рен – Монпелие 2:2
1:0 Ола Тойвонен (10), 1:1 Даниел Конгре (55), 2:1 Ола Тойвонен (65), 2:2 Сюлейман Камара (90)